Mürgised taimed

Looduses liikujad satuvad ikka kokku mürgiste taimedega, Eestis neid teatud hulgal on. Kuidas lapsi võimaliku mürgituse eest kaitsta?

Ilmselt kõige lihtsam viis mürgitus saada on mõnda ahvatleva välimusega marja süües. Oma peres oleme võtnud rikkis grammafoni õpetamistaktika - iga kord kui lastega metsa läheme, siis kordame üle marjad mida tohib süüa. Lisaks sinna juurde ka toonitus, et kui marja ei tunne, siis kindlasti ei tohi süüa. Oleme koos korduvalt õppinud määrama ka põhilisi mürgiseid marju, mis me leidnud oleme - ussilakk, näsiniin, maikelluke. Lastel võib vahel muidugi manitsus meelest minna, oleme neile ka rõhutanud, et kui nad mõnda marja söövad ja sellel on imelik maitse, siis tuleb see koheselt välja sülitada.
Igasuguste muude taimedega, mis marju ei kanna, oleme käitunud sarnaselt. Näidanud ette milliseid süüa tohib - naat, nurmenukulehed, karulauk, kuusevõrsed, jänesekapsad, hapuoblikad. Väljaspool seda selgitanud, et ei maksa tundmatut taime suhu pista. Tutvustanud ka mõningaid mürgiseid taimi - putked, tulikad, ülased, jugapuu jne.
Väga hea kirjutis mürgiste taimedest on ilmunud Põhja-Eesti Regionaalhaigla blogis, mida saab lugeda siit: http://www.regionaalhaigla.ee/et/olge-taimedega-ettevaatlik
Vaarikad on valmis ja neid on metsas palju, minge lastega korjama!
Eelmine
Elupuulabürint
Järgmine
Kevadine praktikameenutus

Lisa kommentaar

Email again: