Kolahoovide kogemusloodPapist kolahoov Saaremaal – Evelini kogemuslugu

"25.-26.10.2023.a. toimus meil Saaremaal Kaarma laagrikeskuses pop-up-papp-kolahoovi ehitus. Osalesid koduõppe lapsed Saaremaa Õnnekoolist ja Võrumaalt Mauri küla koduõppe lapsed. Eesmärk, et vabamängust lähtuvalt saavad lapsed ehitada just seda, mis loovus tahab mängides välja tuua.
Pappi kogusime agaralt koos lapsevanematega paar nädalat, vanemad aitasid papi ka kohale transportida.  Kokkuvõttes oli meil ehituspäevadeks varutud hulgaliselt pappi  - tikutopsi suurusest kuni üleelusuuruses pappkastideni (Würthist saab hiiglaslikke pappkaste!). Lisaks papist munareste, papptorusid, kangaid jm. Töövahenditena oli teipi, kääre, kipsinugasid, nööri.
Huvi oli lastel väga suur, esimene päev oli rohkelt ehitust valmisid majad, koopad, kodud, pesad lemmikloomadele, korvpalli korv, sai ka suusatada saalis papist suuskadel, papptorud suusakeppideks. Öö magasid paljud lapsed oma ehitatud papist majades, järgmine päev sätiti veel siit-sealt ja mängud loodud papilinnas jätkusid. Meil on olnud võimalus seda papilinna siiani säilitada selles ruumis, kuhu see ehitatud sai ning ikka ja jälle on seal põnevad mängud. Kui kusagilt miskit laguneb ja seda pole enam vaja olnud, siis see papp on läinud meie õuesõppe tundide lõkkehakatuseks ja suuremad papitükid jõuavad kevadel loodavasse permapeenrasse, nii et kõik leiab hiljem kasutust. 
Kuna praegune ruum on vaja peagi vabastada, seisab laste suurel soovil ees papilinna kolimine - niiet loomeprotsess jätkub kolmise ja ümberehitusega!  Mis on olnud kerge miinus: sooviks, et lapsed rohkem õues oleks, aga papilinn on ju toas ja siis on soov toas mängida:)
Kuid kokkuvõtteks oleme rahul, et selle papiprojekti ette võtsime. Lastel on olnud võimalik rakendada oma loovust, arendada meeskonnatööd, jagamist, teistega arvestamist, kokkulepete sõlmimist ja kokkulepetest kinnipidamist.
Hoogu ja pealehakkamist kõigile, kellel millegi sellise loomine mõttes, energiat kulub omajagu, aga see on seda kuhjaga väärt!"