Kutse koolitusele  “Kolahoov: väliruum noortele nii koosloomeks, väljakutseteks kui mitteformaalseks õppeks“
8.-11. augustil 2023 Tartus

8–15-aastastele noorte jaoks napib meie avalikus ruumis kohti, mis pakuksid eakohaseid tegevusi ja väljakutseid ning soodustaksid mitteformaalset õppimist. Seetõttu on noorte päevakava sageli üle korraldatud või veedetakse hoopis palju aega üksi. Tihti kannatab ka laste füüsiline, vaimne ja sotsiaalne tervis.

Kolahoovid (junkyard playground, Bauspielplatz), kus leidub võimalusi mitmel viisil ajaveetmiseks – ehitades, leiutades, suheldes, liikudes, mängides – pakuvad noortele igapäevaseid eakohaseid väljakutseid. Kolahoovid sobivad näiteks koolide, noorte- ja kogukonnakeskuste juurde, aga ka festivalidele, ning neid saab rajada nii ajutise (n-ö pop-up) kui püsivana. Kolahoovid toetavad loovust, iseseisvust, algatusvõimet ja sotsiaalseid oskusi.

Tule praktilisele käed-külge koolitusele, mille läbiviijate seas on parimad kolahoovieksperdid Saksamaalt ja UKst, ning saad teada:

  1. Millest koosneb kolahoov ja miks seda vaja on? Noortele atraktiivse ja arendava õueruumi omadused.

  2. Kuidas kolahoovi kujundada? Koosloome noortega, pop-up ja püsiva kolahoovi rajamine.

  3. Kuidas kolahoovi hoida? Täiskasvanu roll, vaba ja loova õhkkonna tekitamine, kolahoovide pidamine kestlikuna, muutuste juhtimine.


Sihtrühm: noorsootöötajad, huvijuhid, väliruumi kujundajad Eestist, Lätist ja Leedust.

Keel: koolitus on rahvusvaheline ja ingliskeelne.

Asukoht: koolitus toimub Tartu linnas.

Hind: kõik tegevused (sh transport, ööbimine ja toit) on osalejatele tasuta.

Kandideerimise tähtaeg: 30. juunil.

Rohkem infot, kandideerimise ja osalemise tingimused ning kandideerimisvormi leiad siit: https://forms.gle/tWcfUxHXntj2Fipr9

Kohtumiseni augustikuises Tartus!

MTÜ Lapsed Õue
kolahoov@gmail.com,
www.lapsedoue.com