Filmi "Õuemängud" esitlus Tartus

Urmas Reisberg ja Plank Film on vändanud õuelastehoiu arenguloost ja algusaegade tegevusest dokumentaalfilmi, mida esitleti 3. veebruaril Tartus Jõekohvikus. Hubasesse laev-kohvikusse kogunesid õuehoiu lapsed ja vanemad, sõbrad ning üldisemalt õuesõppest vaimustunud inimesed, kokku umbes 50 inimest. Meie suureks rõõmuks nõustus esitlusel filmi sisse juhatama õuesõppe üks eestvedajaid Eestis Lehte Tuuling Tallinna Ülikooli Rakvere Kolledžist. Lehte põimis oma lühikeses kõnes näiteid Skandinaavia õuelasteaedade pikaajalisest praktikast teadusuuringutega, mis kinnitavad õuesõppe positiivset mõju laste arengule. Tartu linna poolt võttis sõna ka Tiia Teppan, kes kinnitas linnavalitsuse jätkuvat toetust meile kui omanäolisele lastehoiule ja nentis, et see, mis täna ebatavaline, võib homme muutuda normiks.

MTÜ Lapsed Õue tänab filmitegijaid võimaluse eest selles seikluses osaleda! Nõustusime Urmase ideega lasta oma laste ja enda tegevust filmida, et tõsta Eesti ühiskonna teadlikkust kõigest lõbusast ja kasulikust, mida õuesõpe väikestele lastele annab ja julgustada ka teisi vanemaid ja õpetajaid lastega rohkem õues tegutsema.

Dokumentaalfilm „Õuemängud“ on valminud koostöös ETV -ga Eesti lugude sarjas. Filmi saab vaadata 8. veebruaril ETV eetris ning igal ajal rahvustelevisiooni kodulehel.

Eesti lood: Õuemängud


Eelmine
Talvine nädal hoius
Järgmine
Liivakohvik Supilinna päevadel

Lisa kommentaar

Email again: