Avatud matkapäev 20. mail

MTÜ Lapsed Õue korraldas 20. mail avatud matkapäeva kõigile huvilistele. Kogunesime Lodjakoja kõrval ja jalutasime mööda Emajõe kallast edasi.

Matkapäeva hommikul säras päike ja esimest korda sel aastal tundus ilm tõeliselt suvine. Sõitsime koos tütrega ratastel jõe äärde ja leidsime juba eest väikese seltskonna matkahuvilisi emasid ja lapsi. Kõige noorem osaleja nohistas kandelinas magada neljakuise imiku rahulikku und. Kõige kaugem osaleja oli lapselastele külla sõitnud vanaema Peterburist. Üks suurem laps ragistas terve Emajõe äärse võsa risti-rästi jalgrattaga mitu korda läbi ja võib seega kanda kõige kiirema osaleja uhket tiitlit.

Õuehoiu laste juhtimisel asusime teele mööda kalameeste radu. Seda teekonda tunnevad lapsed väga hästi, sest siin on alates meie õuehoiu asutamisest sügisel 2014 olnud üks nende põhilistest matkaradadest. Meile näidati ette tähtsad ronimispuud ja liivane lagendik, kus hüpatakse kaugust ja harjutatakse esinemist. Kuulasime kõik ööbikute ennastunustavat laulu päris raja kõrval ja isegi nägime ühte ööbikut jõe ääres oksal. „Emme, ma nägin päevapaabusilma,“ hüüdis üks laps suures äratundmise rõõmus. Koos teise emaga juhtisime laste tähelepanu noortele humalataimedele, mis sirutusid hoogsalt ja otsisid puudelt tuge. Sel hetkel ei tekitanud meie harivad püüdlused aga üldse huvi. Palju tähtsam tundus leida järgmine maailma parim ronimispuu, mille otsa teistega koos ronida. See-eest kobraste näritud puud ja kopra rada jõkke olid lastele väga põnevad. Lõpuks jõudsime lausa kobraste kuningriiki, kus saime imetleda vees suurtest roigastest kuhjatud ehitisi.

Üle mudase lombi minnes palgil tasakaalu hoidmise, ronimispuude otsimise ja nende otsa ronimise ning koos sõpradega põneva kopramaailma avastamise kõrvalt ei olnud ühelgi lapsel mahti kurta, et enam ei jaksa. Kui aga aega oli juba üksjagu kulunud, hakkas emasid siiski närima kahtlus, et kaua see idüll enam kesta ei saa ja varsti võib tulla virin. Ennetavalt käisime välja viimase trumbi: „Peale matka saab rannal vahvleid ja mahla!“ Rõõmsa üllatuse toel kihutasid lapsed tagasi matka alguspunkti. Emad jäid kaugele maha, aga vanaema Peterburist jaksas siiski kaasa joosta. 

Aitäh Karoliinele ja Katrile, kes meid kõiki kostitasid!

Avatud matkapäeva läbiviimist toetas Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja siseministeerium.Eelmine
Üks ilus päev lastega õues
Järgmine
Valmis magistritöö meie tegevuse näitel

Lisa kommentaar

Email again: