Metsateraapia

Kiire elutempo juures muutub vaimne tervis üha tähtsamaks igapäevast heaolu mõjutavaks teguriks. Vaimse tervise hoidmiseks soovitame minna metsa ehk tasuta psühholoogi juurde, kelle vastuvõtule pääseb iga kell.
Argipäevase hea enesetunde fooni loomiseks on eriti tähtis korralikult välja magada. Metsas ja looduses jalutamine võib paljudel inimestel aidata paremini uinuda ja tagada kvaliteetsema une. Lisaks on teaduslikult tõestatud, et metsas ja parkides liikumine vähendab stressitaset ja aitab koondada keskendusmisvõimet ka aktiivsus- ja tähelepanuhäirega lastel. Jalutuskäigud metsas on oluliseks mooduseks juba tekkinud depressiooni vähendamiseks.


Oleme varem kirjutanud, et laste vaimse tervise probleemid järjest süvenevad. Kõige lihtsam moodus laste heaolusse panustamiseks on nendega metsas matkata. Kuidas sellega algust teha, kui ei ole õueskäimise ja matkamise harjumust? Soovitame alustada lihtsalt, ennast esialgu üle koormamata. Võtke alguses väike eesmärk - näiteks iga nädal vähemalt 2 tundi looduses veeta ja suurendage seda ajapikku. Võime lubada, et saadud elamused on väikest vaeva väärt!

Kirjutas ja pildistas Liis 
Eelmine
Kelgutamise üheksa boonust

Lisa kommentaar

Email again: