Kogu ilm on mängumaa

Kas mäletate aega, kui õues mängida oli nii põnev, et õhtuti ei tahtnud kuidagi tuppa minna?
Kuna mänguasju oli vähe, siis tuli palju ise leiutada, televiisorist näidati lastesaateid ainult korra päevas ja mõni kord olid need lootusetult igavad.
Mäletame, et mängisime ões kulli, trifaad, jalgpalli, sulgpalli, peitust, Rooside sõda, kodu, indiaanlasi ja printsesse. Me sõitsime alatasa ratastega, vahel kukkusime, tõusime jälle püsti ja kihutasime edasi. Talvel kelgutasime, suusatasime ja uisutasime. Vanaema pühkis õhtul kasukad ja karupüksid enne tuppatulekut suure luuaga lumest puhtaks...Kogu ilm oli meie mängumaa!Soovime, et ka meie lapsed, nende sõbrad ja eakaaslaed mängiksid rohkem õues.  Õues mängimine on vahva ja arendav, värskes õhus liikumine teeb tervisele head! Kuna linnakeskkond on muutunud ning lapsed veedavad üha rohkem aega toas ja nutiseadmetes, kipuvad õuemängud tagaplaanile jääma. Hoovides, parkides, metsades, randades kui ka  mänguväljakutel on aga jätkuvalt vahvaid kohti ja mänge, mida üheskoos avastada. Õuemäng ei vaja mingeid erilisi mänguasju, see ei pea tingimata toimuma "ettenähtud" kohas, mõnikord pakub kivihunnik, väike küngas või pehkinud puupakk sama palju lõbu kui vastehitatud mänguväljak. Tihtilugu piisab sellest, kui õuemänguks võimalus anda.
Mis, millal ja kus?

Septembri lõpust oktoobri lõpuni vältava sotsiaalmeedia kampaania raames jagame nii õuemängude ideid kui ka infot nii mängude mõju, sobiva riietuse jmt kohta. Samuti kutsume fotovõistlusega "Kogu ilm on mängumaa"  lapsevanemaid üles jagama oma laste õuemängude pilte ja lugusid.

Jälgi kampaania kulgu meie Facebooki lehel:https://www.facebook.com/lapsedoue/ 


Kampaania läbiviimist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja siseministeerium.Eelmine
Võrratud tokid ja kaikad
Järgmine
Kuidas sügisel lapsi riietada?

Lisa kommentaar

Email again: